زمان مناسب برای شروع رابطه ی عاطفی جدید چه موقعی است؟

خیلی از افراد بعد از شکست عاطفیشان برای شروع رابطه ی عاطفی جدید دچار سردرگمی و ابهام می شوند!

دسته ای از افراد تصمیم میگیرند که خیلی سریع وارد رابطه ی جدید شوند و از مواجه شدن با حس های بعد از جدایی فرار میکنند.

اما دسته ی دیگر دچار ترس از شروع رابطه ی احساسی جدید میشوند و به طور کلی از آن اجتناب میکنند!

شما جز کدام دسته از افراد هستید؟

ما در این مقاله قصد داریم که به شما توضیح دهیم بهترین زمان برای شروع رابطه ی جدید کی هست؟

و چگونه در انتخاب بعدی خود کمتر دچار اشتباه شویم و در نتیجه کمتر آسیب ببینیم؟!

شما بعد از جدایی باید شروع به بازسازی خود کنید، همچنین باید سهم خود را از علت های شکست رابطه ی قبلیتان را پیدا کنید و سعی کنید آن ویژگی ها را در خود اصلاح کنید. در نتیجه تا زمانی که بازسازی خود را تمام نکرده اید به شروع رابطه ی مجدد فکر نکنید.

درگیری های عاطفی بی موقع موجب می شود که آثار منفی روابط گذشته را وارد روابط جدید خود کنید.

مثلا اگر در رابطه ی قبلی خود خیانت دیده اید مدام ترس از خیانت دارید و باعث میشه به شریک عاطفی جدیدتان بدبین باشید و مدام این فرد را تحت نظر داشته باشید.

در نظر داشته باشید که همین موضوع باعث بهم خوردن رابطه ی شما و یک شکست عاطفی جدید در زندگیان میشود.

همچنین ممکن است با فردی شبیه به شریک عاطفی سابقتان رابطه ی عاطفی برقرار کنید و احتمالاً دوباره همان مشکلات تکرار خواهد شد. و احتمال دیگر اینکه ممکنه شما با فردی آشنا شوید که نقاط قوتش دقیقا نقاط ضعف شریک عاطفی قبلی شما باشد!!!!

شروع رابطه ی عاطفی جدید

زیرا مدت ها شما آن نقاط ضعف را تحمل کردید احساس میکنید که فرد جدید آدم رویاهای شماست، غافل از اینکه ممکن است فرد جدید هم نقاط ضعف بزرگی داشته باشد که شما از ابتدا به آنها توجه نکردید و نادیده گرفته اید! پس خیلی دور از انتظار نیست که شما دوباره یک شکست عشقی دیگر را تجربه کنید!!!!!

موضوع دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد توان مستقل زیستن است که هر فرد بعد از جدایی یا حتی قبل از ازدواج باید از آن برخوردار شود. در فرهنگ و جامعه ی کنونی ما اغلب از خانه ی پدری وارد زندگی مشترک می شوند.

اگر یاد نگرفته باشید که به عنوان یک فرد مستقل زندگی کنید، احتمال زیادی وجود دارد که خود را در رابطه ی دیگری پنهان کنید و تبدیل به فردی وابسته شوید.

از آنجا که بعد از جدایی نیازهای عاطفی شما زیاد است و شما مستقل زیستن را یاد نگرفته اید احتمالا پناه بردن به روابط عاطفی دیگر برایتان بهترین راه حل به نظر بیاید.

اما جالب است که بدانید اگر بتوانید به تنهایی با زندگی روبه رو شوید و زندگی مستقل را برای مدتی تجربه کنید و یاد بگیرید آمادگی ازدواج مجدد را نیز پیدا میکنید. در نتیجه احتمال اینکه انتخاب درست و منطقی تری داشته باشید به میزان زیادی بالا میرود.

در هر صورت نمیتوان انکار کرد که در زمان جدایی و روزهای سخت زندگیتان نیاز به فرد یا افرادی دارید که در کنار شما باشد. چیزی که در این شرایط به آن نیاز دارید دوستی و روابط سالم است.

اگر بتوانید از طریق روابط صحیح، دوستی های صادقانه و قابل اعتمادی ایجاد کنید، مسلما دوره ی بهبودی بعد از جدایی را سریع تر طی خواهید کرد.
و نکته ی آخر اینکه گاهی تشخیص اینکه آیا روابط موجود، در رشد فردی شما موثر است مشکل است.

در چنین مواقعی باید از خودتان سوال کنید که آیا این روابط به شما کمک می کند که به عنوان فردی مستقل زندگی کنید؟

اگر احساس می کنید که در روابط جدید هویت خود را اندک اندک از دست می دهید، شاید بهتر باشد که کناره بگیرید. البته این کار به زبان آسان است، اما باز هم تأکید می کنیم که ابتدا باید خود را بیابید.

امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. برای خواندن مقالات بیشتر میتوانید در صفحه ی اصلی به قسمت مقالات آموزشی مراجعه کنید.