مشاوره پیش از ازدواج در هفت حوض

مشاوره پیش از ازدواج نوعی از تراپی است که به زوج ها کمک می کند برای موضوع مهم ازدواج آماده شوند. مشاوره پیش از ازدواج در هفت حوض با بالاترین کیفیت در مرکز از مشاور بپرس انجام می شود که از شما عزیزان دعوت می کنیم اگر در آستانه ی ازدواج هستید، به این مرکز مراجعه فرمایید. این نوع مشاوره می تواند کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که شما و شریک تان رابطه ای قوی، سالم و نزدیک دارید تا در ادامه بتوانید ازدواج پایدار و رضایت بخشی را تجربه کنید.

این مشاوره همچنین کمک می کند که بتوانید از نقاط ضعفی باخبر شوید که می توانند ازدواج را با مشکلاتی روبه رو کنند. مشاوره پیش از ازدواج می تواند روش بسیار مفید و موثری باشد تا افراد بتوانند رابطه ی محکم تر و عمیق را شکل دهند و پیش از اقدام به ازدواج، همه ی جوانب امر را به خوبی بسنجد. خیلی مهم است که افراد فکر همه ی مسائل و ابعاد مهم ازدواج را از قبل کرده باشند.

مشاوره پیش از ازدواج در هفت حوض

مشاوره پیش از ازدواج در هفت حوض

شما در خلال مشاوره پیش از ازدواج تشویق می شوید که درباره ی مسائلی مانند موارد رو به رو با شریک تان بحث و گفتگو کنید:

۱. مسائل مالی

۲. ارتباطات

۳. باورها و ارزش ها

۴. نقش پذیرفته شده در ازدواج

۵. عواطف و رابطه های نزدیک

۶. تمایل به فرزندپروری

۷. روابط خانوادگی

۸. تصمیم گیری

۹. مدیریت خشم

۱۰. برنامه ریزی برای زمانی که با هم سپری کنید

اهمیت مشاوره پیش از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج کمک می کند افراد انتظارات واقع بینانه ای ازدواج داشته باشند و بتوانند نگاهی منطقی به موضوع ازدواج داشته باشند. در کنار این، افراد می توانند مهارت های حل تناقض و مشکل را هم یاد بگیرند. از همه مهم تر این نوع مشاوره باعث می شود از ابتدای راه زوج ها نسبت به کمک گرفتن از افراد متخصص دید مثبت و خوبی پیدا کنند و هرگز این را دلیل بر ضعف یا مشکل نبینند.

همیشه این را در ذهن داشته باشید که شما ارزش ها، عقاید و تاریخچه ی خود را به رابطه می آورید و همه ی این ها قرار نیست با شریک زندگی شما همخوانی داشته باشند. برای مثال مسائل مذهبی و سیستم خانوادگی واقعا می تواند تفاوت های زیادی داشته باشد. بسیاری از زوج ها وجود دارند که با سیستم های فرزندپروری کاملا متفاوت و گاها متضادی بزرگ شده اند. اگر می خواهید پس از ازدواج به دلیل برآورده نشدن نیازها سرخورده نشوید حتما مشاوره پیش از ازدواج را جدی بگیرید.

بیش تر بخوانید: خطاهای شناختی